URODA ZDROWIE

Regularna Gimnastyka – mobilizacja ciała i ducha

Nie od dzisiaj wiadomo, że “w zdrowym ciele zdrowy duch”. Aktywność fizyczna ma niewiarygodny wpływ na utrzymanie dobrego stanu zdrowia i samopoczucia. Co więcej, to nieodłączny element atrakcyjnego wyglądu i urody.

Regularna gimnastyka  to podstawa!

Gimnastyka uprawiana regularnie jest niezmiernie ważna – o tym każdy wie. Choć jednak wielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, to jednak sama praktyka wydaje się być nieco trudniejsza. Co zrobić, żeby jednak ruszyć się z kanapy i zrobić coś dla siebie?

gimnastyka_w_domu

Oto pięć ważnych powodów, dlaczego warto uprawiać gimnastykę.

Poprawa giętkości ciała

Gimnastyka ma zbawienny wpływ na odpowiednie rozciągnięcie mięśni i poprawę elastyczności ciała. W życiu codziennym wydaje się to nie mieć znaczenia, jednak odpowiednio uplastycznione ciało pozwala nie tylko na wykonywanie większej ilości ruchów, ale również odpowiednio amortyzuje wszelkie upadki. Rozciągnięte mięśnie są zatem odporne na różnego rodzaju urazy. Jeśli uprawiasz sport, to już wiesz dlaczego warto uprawiać również gimnastykę.

Rozgrzanie mięśni i stawów

Nasze ciało jest  stworzone do aktywności. Niestety,  siedzący tryb życia sprawia, że zaczyna nam jej brakować, przez co organizm nie może prawidłowo się rozwijać. Jeśli Twoja praca w głównej mierze opiera się na siedzeniu, to codzienna gimnastyka  pozwoli na odpowiednie rozgrzanie mięśni oraz stawów.

Przyśpieszenie przemiany materii

Nic tak dobrze nie pomaga w odchudzaniu, jak odpowiednia przemiana materii. Regularna gimnastyka sprawia, że układ trawienny jest odpowiednio stymulowany, dzięki czemu przemiana materii odbywa się szybciej i jest bardziej skuteczna.

Regularna gimnastyka to prawa nastroju

Gimnastyka dostarcza do mózgu wiele endorfin, czyli hormonów szczęścia, które sprawiają, że czujemy się bardziej radośni oraz częściej odczuwamy szczęście. Przekłada się to na wiele aspektów życia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego oraz na poprawę relacji.

Więcej energii!

Choć wydaje się to paradoksalne, to gimnastyka dostarcza organizmowi więcej energii. Dzięki czemu można ją spożytkować w pracy, czy spędzając czas z najbliższymi. Pozytywna energia wpływa również na zdolności rozwiązywania problemów. Aktywność fizyczna ma duże znaczenie dla przypływu nowej energii nie tylko u dorosłych, ale zwłaszcza u dzieci.

Regularna gimnastyka to zdrowsze ciało i dusza

Gimnastyka przekłada się zatem na wiele aspektów funkcjonowania organizmu – poczynając od zdrowia, kończąc na redukcji stresu. Regularność i wytrzymałość pozwolą nie na tracenie czasu na trening, ale w konsekwencji na jego zaoszczędzenie, ponieważ zwróci się on w stymulacji energii.

Już wiesz dlaczego warto uprawiać gimnastykę? To do dzieła! 

0 0 vote
Article Rating
Kliknij i głosuj na artykuł
[W sumie: 1 Średnio: 5]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x