DOM PORADY

Jak być kobietą?

Jak być kobietą

Jak być kobietą? Zainwestuj w siebie. Bądź czasami po prostu egoistką. Podaruj sobie czas na relaks, na książkę, dobry film czy przyjemny czas w wannie z lampką wina.

Być kobietą, być kobietą… śpiewała swego czasu Alicja Majewska. Jak być kobietą? żeby tak właśnie się czuć? Czy rzeczywiście trzeba być jednocześnie matką, żoną i kochanką w jednej osobie, żeby móc nazwać siebie kobietą idealną?

Kobieta to nie stereotyp

Lubujemy się w stereotypach. Panuje przekonanie, że kochanka nie może być dobrą żoną, dobra żona nie będzie idealną kochanką, świetnie sprawdzi się za to w roli matki. Matka jako kochanka też odpada. Niestety takie mity wciąż funkcjonują. Czy jest możliwość stworzenia kobiety idealnej i połączenie tych wszystkich ról w ciele jednej kobiety?

Jak być kobietą przede wszystkim dla siebie?


Jak być kobietą? Pracuj, bądź wspaniałą gospodynią domową, dbaj o męża, wychowuj dzieci, pięknie wyglądaj. Bądź interesującym partnerem do rozmów, a w nocy bądź wyuzdaną bestią. Oczywiście wszystko okraszone promiennym uśmiechem. A gdzie w tym wszystkim jesteś ty sama i jak nie zwariować w tym całym bałaganie oczekiwań.

Kobieta idealna zna swoją wartość

Przede wszystkim wyluzuj. Kobieta idealna to taka, co zna swoją wartość i nie obarcza partnera swoimi kompleksami. Powinna mieć świadomość, że skoro z nią jest, to kocha ją właśnie taką, z niedoskonałościami które nie mają dla niego żadnego znaczenia. Zamiast na siłę próbować dążyć do ideału, postaw na siebie. Kobieta spełniona, ta, która realizuje siebie i swoje pragnienia, to kobieta szczęśliwa. To Twoje szczęście i radość przenosi się na bliskich.

Kobieta idealna ma swoje zainteresowania

Posiadanie własnej przestrzeni i prywatności jest jeszcze ważniejsze dla twojego związku niż dobre życie seksualne. Kiedy każde z was ma swoich przyjaciół, własny zestaw zainteresowań, gdy są w stanie określić siebie nie ze względu na współmałżonka lub związek, to sprawia, że czują się szczęśliwsi i mniej znudzeni.

Zainwestuj w siebie

Jak być kobietą? Zainwestuj w siebie. Bądź czasami po prostu egoistką. Podaruj sobie czas na relaks, na książkę, sexy ciuch, dobry film czy przyjemny czas w wannie z lampką wina. Nie staraj się wbrew sobie dążyć do ideału. Najważniejsze to mieć do siebie dystans. Nie oznacza to jednak, że masz odpuścić. Dbaj o siebie o swój wygląd, samopoczucie o własny rozwój.

Jak być kobietą

Nie zapominaj o sobie

Praca, codzienne domowe obowiązki sprawiają, że zapominasz o przestrzeni dla siebie. Dbałość o własną osobę zostawiasz na samym końcu. Zmień to, zarządzaj domem, wyznaczaj zadania, wtedy łatwiej będzie Ci znaleźć też czas i dla samej siebie. Czasami sama wpędzasz się w schemat bycia domowym “kopciuszkiem”, jeśli to lubisz – nie ma sprawy. Możesz siedzieć w kuchni cały dzień i latać ze ścierką po domu. Tylko zastanów się czy nadal jesteś jesteś “atrakcyjna” przede wszystkim dla siebie samej i swojego partnera.

Czy więc matka, żona i kochanka mogą spotkać się w osobie jednej kobiety? Czy uda się połączyć te role? Sukces zależy od ciebie samej, od tego kim tak naprawdę chcesz być.

0 0 vote
Article Rating
Kliknij i głosuj na artykuł
[W sumie: 0 Średnio: 0]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x