PORADY

Jak spakować się na wyjazd. Moja walizka się nie domyka…

Żółta walizka pełna rzeczy - Jak się spakować na wyjazd

Jeśli choć raz wyjeżdżałeś na dłużej, wiesz czym smakuje pakowanie się. Czemu tak jest, że niezależnie, na jak długo jedziesz i jakim środkiem transportu, za każdym razem, masz problemy, bo nie wiesz, jak spakować walizkę, by się domknęła?

Oto kilka pomysłów na to, jak poradzić sobie z tym powtarzającym się problemem.

Stylizacja dopasowana do celu podróży

W czasach, kiedy masz dostęp do różnego rodzaju odzieży i każdy może ubierać się tak, jak chce, możesz w prosty sposób, zmniejszyć ilość ubrań, które przydadzą ci się podczas wyjazdu. Znając cel podróży i charakter pobytu w danym miejscu, dopasuj do siebie poszczególne części garderoby.

Zrób to tak, by poszczególne jej elementy, wykorzystać przynajmniej 2-3 razy. Baw się dodatkami i podkreślaj te elementy, na które chcesz zwrócić uwagę innych.

Pakowanie walizki – pogoda

Jeśli wciąż nie wiesz, jak spakować się na wyjazd, sprawdź pogodę

Osoby odpowiedzialne za prognozę pogody to nieliczna grupa pracowników, której nikt nie zwalnia, gdy się pomylą. A że pogoda bardzo często mija się z tym, co przewidują, musisz się z tym liczyć. Mimo to, rzadko kiedy rozbieżność jest aż tak duża, dlatego sprawdź przed wyjazdem, czego mniej więcej możesz się spodziewać.

Dzięki temu nie zabierzesz kilku swetrów, wiedząc, że temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni a niebo ma być bezchmurne. Nawet jeśli spadnie lekki deszcz, to i tak wciąż będzie ciepło.

Sprawdź, jakie udogodnienia posiada miejsce, w którym będziesz przebywać

Wydaje się, że jadąc na dłużej, trzeba zabrać więcej ubrań. Niekoniecznie. Wystarczy, że sprawdzić, z jakich udogodnień możesz skorzystać w miejscu zamieszkania. Mając do dyspozycji pralkę, suszarkę, czy żelazko, od razu odpadnie kilka, spośród wielu par koszulek, bielizny, czy spodni.

Dużo taniej wyjdzie zrobienie prania, niż dopłata za nadbagaż w samolocie. Niektóre hotele, mają na wyposażeniu również dobrej jakości suszarki do włosów, a one nie należą do najmniejszych. To ważne, gdy nie wiesz, jak spakować walizkę, która nie jest w rozmiarze XXL. Pakowanie walizki zdecydowanie jest formą sztuki.

Wybierz potrzebne rzeczy, drogą eliminacji

Na koniec, przejrzyj listę rzeczy do spakowania i jeszcze raz przeanalizuj, z czego jeszcze możesz spokojnie zrezygnować. Może nie trzeba ci aż trzech par butów, albo zapasowych dwóch koszul. I czy naprawdę nie możesz iść w dżinsach na spotkanie biznesowe?

Może się jednak zdarzyć, że choć wiesz, jak spakować się na wyjazd, nadal uważasz, że lepiej mieć niż nie mieć, nie pozostaje ci nic innego, jak wybrać między dopłatą za nadbagaż, a kupieniem czegoś na miejscu. By się dowiedzieć, co będzie lepsze, sprawdź ceny ubrań w miejscowych sklepach i porównaj je z kosztami, które poniesiesz biorąc to wszystko ze sobą.

0 0 vote
Article Rating
Kliknij i głosuj na artykuł
[W sumie: 0 Średnio: 0]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x