EDUKACJA

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Autor INSPIRACJE

Decydując się na indywidualną naukę angielskiego, zaopatrzmy się w dobry podręcznik z płytą i wyznaczmy sobie plan systematycznej nauki. Będąc uczniem i „dyrektorem” szkoły językowej w jednej osobie, łatwo zwolnić tempo nauki dając sobie wolne zbyt często.

Podstawą w szybkiej i sprawnej nauce języka obcego jest motywacja. Chcąc się uczyć najlepiej mieć jakiś powód, który zmotywuje Cię do pracy.

Zastanów się, w jakim celu chcesz w ogóle nauczyć się angielskiego oraz, które umiejętności językowe są dla Ciebie najważniejsze – mówienie, słuchanie, czytanie czy pisanie. To pozwoli pokierować we właściwy sposób Twoją pracą. OK – to może kilka najważniejszych sposobów według przyszłych planów.

Podróże zagraniczne

Wybierając się na samodzielne wakacje za granicą w nauce skupiaj się na porozumiewaniu w codziennych sytuacjach, na lotnisku, w hotelu, na plaży itd. Szybka nauka angielskiego w cellach podróżniczych może być zogniskowana na rozmówkach językowych

Jadąc za granicę do pracy, utrwalaj słownictwo dotyczące Twojej specjalizacji zawodowej, a także zakresu czynności jakie na co dzień będziesz wykonywać. Pamiętaj, że raczej nie zostaniesz pisarzem, ani dziennikarzem anglojęzycznym.

Poprawność językowa zawsze jest mile widziana, ale w przypadku większości zawodów jakie wykonują cudzoziemcy – zdecydowanie drugoplanowa.

Praca w firmie międzynarodowej

Posługując się językiem angielskim w pracy w biurze, prowadząc korespondencję z kontrahentami, czy klientami firmy, oprócz opanowania słownictwa zawodowego, warto zapoznać się z zasadami korespondencji handlowej.

Szybka nauka angielskiego jest w tym wypadku możliwa dla osób, które cokolwiek wcześniej już umiały.

Tutaj Twoja gramatyka i obycie z językiem formalnym ma znacznie większe znaczenie. Należy też popracować nad poprawnością stylistyczną, aby Twoja korespondencja brzmiała profesjonalnie.

Matura lub egzamin językowy

Jeśli przed Tobą egzamin z języka angielskiego, wtedy nauka powinna skupić się na wszystkich umiejętnościach językowych równocześnie.

Niezależnie od zróżnicowanych celów nauki języka angielskiego, dobierz sposób, który najbardziej Ci odpowiada.

Nauka angielskiego jeden na jeden

Kursy językowe – szybka nauka angielskiego

Jeśli na naukę angielskiego możesz przeznaczyć pewne środki finansowe, wybierz dobrą szkołę językową. Warto zasięgnąć opinii znajomych, zapoznać się z forami internetowymi, aby wybrać możliwie najlepsze miejsce. Poziom szkół językowych jest bardzo różny.

Wiele szkół działa profesjonalnie zatrudniając świetnych lektorów, którzy potrafią zmotywować i wyegzekwować wiedzę.

Zajęcia odbywają się w różnych porach dnia i w różne dni tygodnia. Przy długich godzinach pracy w tygodniu można korzystać z zajęć odbywających się w weekendy.

Jeden na Jeden czy małe grupy

Są osoby preferujące indywidualne zajęcia z lektorem. Jednak nic nie zastąpi nauki języka w niewielkiej liczebnie grupie, gdzie zawsze istnieje element rywalizacji i chęci dorównania poziomem innym. Przy zajęciach indywidualnych ten element niestety nie występuje.

Decydując się na indywidualną naukę angielskiego, warto zaopatrzyć się w dobry podręcznik z płytą. Warto też wyznaczyć sobie plan systematycznej nauki.

Szybka nauka angielskiego jest możliwa. Wszystko zależy od motywacji i stopnia Twoich umiejętności na starcie
Szybka nauka angielskiego w małych grupach

UWAGA: Będąc uczniem i „dyrektorem” szkoły językowej w jednej osobie, łatwo zwolnić tempo nauki dając sobie wolne zbyt często.

Niezależnie od miejsca i dominującego sposobu zdobywania wiedzy urozmaicaj i uatrakcyjniaj swoją naukę:

  • słuchaj telewizji brytyjskiej,
  • korzystaj z okazji, aby przeglądać anglojęzyczną prasę np. The Guardian
  • oglądaj filmy w angielskiej wersji językowej,
  • organizuj sobie dni komunikowania się po angielsku
  • obcuj z językiem na każdej możliwej płaszczyźnie.

Dzięki temu niezależnie od Twojej motywacji w dość krótkim czasie przyswoisz język angielski na poziomie, który sobie założyłeś jako zadowalający.

0 0 vote
Article Rating
Kliknij i głosuj na artykuł
[W sumie: 0 Średnio: 0]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x