KUCHNIA

Jak wybrać robota kuchennego

Znane firmy produkujące roboty kuchenne prześcigają się w promocjach. Przed zakupem warto abyś zwrócił uwagę na najważniejsze parametry.

Roboty kuchenne dzisiaj – to ogromny rynek. Wybór odpowiedniego to nie lada zadanie.  Oferta wielofunkcyjnych sprzętów kuchennych jest szeroka. Aby wybrać najlepszy robot, należy zastanowić się, do jakich czynności kuchennych mamy zamiar go wykorzystywać.

Roboty kuchenne – pomyśl gdzie go postawisz

Pamiętajmy o tym, że im więcej funkcji posiada robot, tym więcej miejsca do przechowywania go będziemy potrzebowali. Dlatego warto przeanalizować nasze potrzeby i dopasować do nich zakup uwzględniając przy tym miejsce w szafkach kuchennych, którymi dysponujemy.

Przechowywanie sprzętu na strychu lub w piwnicy i przenoszenie go do kuchni na czas użytkowania nie jest wygodnym rozwiązaniem.

Najważniejsze cechy robotów kuchennych

Zwróćmy też uwagę na elementy i funkcje robotów kuchennych. Po pierwsze rozważmy, czy odpowiedniejszy będzie dla nas robot z misą, czy robot z malakserem. Roboty z misą uważane są za najlepsze do pieczenia – mieszają, ubijają pianę, zagniatają ciasto i ucierają.

Roboty kuchenne z malakserem będą spełniać więcej funkcji – pokroją, utrą i rozdrobnią produkty.

Tak jak każde urządzenie elektryczne, również robot kuchenny musi mieć odpowiednią moc, aby poradził sobie z wypełnieniem swych funkcji. Urządzenia dostępne na rynku dysponują mocą od 300 do 1000W. Oczekując, że sprzęt będzie szatkował i kruszył twarde produkty, jego moc powinna być jak najwyższa.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Największą uwagę kupujących zwracają zawsze dodatkowe elementy – ich liczba i funkcje. Nie warto przepłacać i kupować urządzenia z elementami, których prawdopodobnie nigdy nie użyjemy, ale korzystne będzie wybranie robota, do którego w przyszłości można dokupić nowe przystawki.

Ważne, aby nasz sprzęt miał kilkustopniową skalę pracy, dzięki której dostosujemy prędkość obrotów do danego etapu obróbki produktu.
Wybór nie jest łatwy. Urządzenie będzie nam służyć przez wiele lat, więc warto dokonać zakupu, który w pełni spełni nasze oczekiwania.

Popularne roboty kuchenne w roku 2020

Wśród sprzętów cieszących się aktualnie największą popularnością  znajdują się:

Bosch MUM54251

Bosch MUM54251 – robot wielofunkcyjny z misą i blenderem o bardzo dużym zakresie funkcji. Poszczególne elementy wyposażenia kwalifikują się do mycia w zmywarkach.

Zelmer ZFP1100C

Robot Zelmer ZFP1100C – idealny do mieszania, zagniatania ciasta oraz ubijania. Nie posiada funkcji tarcia, krojenia i wyciskania soku. Polecany dla osób często przygotowujących wypieki domowe.

Philips HR7762/00

Philips HR7762/00 – niedrogi robot z misą, blenderem oraz młynkiem. Idealny do podstawowych czynności w kuchni. Elementy robota nadają się do mycia w zmywarce. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

0 0 vote
Article Rating
Kliknij i głosuj na artykuł
[W sumie: 0 Średnio: 0]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x