MODA URODA

Kolorowe tatuaże – najnowsze trendy mody

kolorowe-tatuaze

Kolorowy tatuaż to rysunek wykonywany na ciele poprzez wprowadzanie różnokolorowych tuszy pod skórę. Tworzony jest przy użyciu igieł, maszynką do tatuażu. Kolorowe tatuaże są zwykle dość duże i są rysunkami o różnorodnej tematyce i stylistyce. Czarnego tuszu używa się najczęściej  do niewielkich wzorów lub napisów na ciele. Jeśli nęci nas tatuaż kolorowy, to spektakularny efekt osiągniemy decydując na większy rysunek.

Decydując się na trwałe ozdobienie naszego ciała  pojawia się pytanie jaki wybrać tatuaż ? Kolorowe tatuaże, czy czarne? Wszystko zależy oczywiście od naszych osobistych preferencji. Ważną rolę odegra tu miejsce na naszym ciele, które chcemy wytatuować oraz wielkość tatuażu.

Wybierz właściwe studio tatuażu

Warto poszukać profesjonalnego zakładu tatuaży. Oczywiście jedna z lepszych metod to zasięgniecie opinii znajomych, którzy już mają tatuaż. Super, jeżeli możesz go po prostu zobaczyć o ocenić. sprawdź również opnie w necie, dowiedz się więcej o samym salonie, o tatuażystach, obejrzyj ich realizacje. Pamiętaj, że to bardzo ważne, ich dzieło zostanie z tobą na zawsze 🙂

Tatuaż czarny czy kolorowy

Powszechna  jest opinia, że  tatuaż czarny jest delikatny i subtelny. Niektórzy twierdza, że nawet mniej bolesny. Czarnym tuszem najczęściej tatuuje się  sentencje, fragmenty utworu, z którym utożsamia się osoba tatuowana lub słowa informujące o ważnym wydarzeniu z jego życia. Zasadniczo czarny tatuaż jest używany szczególnie wtedy, gdy “zapisujemy coś na ciele”. Oczywiście czarne tatuaże pięknie zdobią ciało graficznie a użyte cieniowanie dodaje im lekkości i charakteru.

Tatuaż wykonany czarnym tuszem nie będzie jednak tak efektowny jak tatuaż kolorowy. Kolorowy rysunek daje tatuażyście więcej swobody, szczególnie kiedy zdobi dużą powierzchnię ciała.
Natomiast osoba tatuowana ma więcej wątpliwości, które musi rozstrzygnąć przed zabiegiem.  Ile i jakie kolory wybrać? Jak tatuaż będzie prezentował się na skórze? Czy kolorowe tuszą nie okażą się bardziej alergizujące niż czarne? Warto więc zrobić próby alergiczne poprzez minimalne nakłucia każdym kolorem tuszu.

tatuaż kolorowy

Kolorowe tatuaże – rodzaje

Istnieje wiele rodzajów kolorowych tatuaży.  Dla każdego coś miłego. Można wybierać pomiędzy tatuażem realistycznym, komiksowym, oldskulowym (mało szczegółów i gruba kreska), japońskim (inspirowanym kulturą tego kraju), abstrakcyjnym, surrealistycznym czy gotyckim. Użycie koloru doda uroku nawet najprostszemu rysunkowi. Kolory potęgują efekt tatuażu i dodają głębi rysunkowi, podczas gdy tatuaże wykonane czarnym tuszą pozostają raczej płaskie. Popularną ostatnio techniką jest użycie kolorowego tuszu do stworzenia apli wokół prostego wzoru wykonanego czarną kreską.

Jak dbać o tatuaż

Pielęgnacja tatuażu kolorowego jest taka sama, jak w przypadku tatuażu czarnego.  Rana goi się przez kilka tygodni i wymaga smarowania specjalną maścią. O wszelkich  zaleceniach powinien poinformować nas tatuażysta, dlatego warto wybrać  renomowany zakład tatuażu, gdzie zostaniemy dokładnie poinformowani, jak postępować po zabiegu i będziemy mogli w pełni cieszyć upiększeniem swojego ciała.

Jaki wybrać tatuaż – kolorowy czy czarny to tylko Twoja decyzja! Na pewno taki, z którym będziesz dobrze się czuł całe życie:)

0 0 vote
Article Rating
Kliknij i głosuj na artykuł
[W sumie: 0 Średnio: 0]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x