ZDROWIE

Mycie zębów po każdym posiłku

mycie-zebow

Badania dowodzą, że płytka nazębna po kilkunastu godzinach zamienia się w kamień nazębny.

Mycie zębów jest już dla nas czymś naturalnym i niewymagającym wiele uwagi. Od czasów wczesnoszkolnych wyrabia się w dzieciach nawyk codziennego szczotkowania zębów. Pilnuje się, aby robiły to o stałych porach, najczęściej rano i wieczorem. Niestety, najnowsze badania wskazują, że mycie zębów rano i wieczorem nie jest wystarczające.  Aby móc cieszyć się zdrowiem jamy ustnej oraz pięknym uśmiechem przez długi czas musimy “otoczyć je większą” troską.

Niewystarczające mycie zębów

Wielu z nas z pewnością cierpi na spore ubytki w uzębieniu, które najczęściej usuwa się podczas wizyty u stomatologa. Ubytki tego rodzaju są właśnie konsekwencją niewystarczającego mycia zębów. Szczotkowanie to nic innego, jak usuwanie z zębów płytki nazębnej, która zbiera się na nich w dzień i w nocy. A płytka nazębna gromadzi się dzięki spożywanym przez nas produktom. 

mycie zębów

Czyszczę zęby – dlaczego mam kamień?

Badania dowodzą,  że płytka nazębna  po kilkunastu godzinach zamienia się w kamień nazębny. Niestety nie usuniemy go sami. Aby przywrócić czystość i właściwy kolor naszym zębom musimy udać się gabinetu dentystycznego. Gdzie dopiero przy pomocy specjalistycznego sprzętu można go usunąć.

Mycie zębów tak, ale czy po każdym posiłku?

Regularne szczotkowanie zębów po zjedzeniu jest wskazane z racji pozostawiania pokarmu, który nie jest obojętny dla naszych zębów. Dzięki myciu zębów po posiłku mamy możliwość pozbycia się osadów i resztek pokarmów, które  w krótkim czasie zaczynają szkodzić szkliwu. Pozbycie się osadu nazębnego od razu po jedzeniu sprzyja czystości jamy ustnej. Powoduje, że zmniejsza się ryzyko powstawania kamienia nazębnego

Nitka dentystyczna, szczoteczki butelkowe

Włókna tradycyjnej szczoteczki nie docierają do wszystkich zakamarków uzębienia. Dlatego zdarza się, że mycie zębów jest niedokładne. Mimo, iż szczotkujemy nasze zęby regularnie to i  tak pojawia się kamień, albo ubytki. Pamiętaj aby tradycyjne szczotkowanie wesprzeć czyszczeniem nitką dentystyczną i szczoteczkami butelkowymi. Dzięki temu masz szanse doczyścić wszystkie szczeliny międzyzębowe.

Dlatego też im częściej będziemy szczotkować i czyścić zęby, tym lepszy efekt osiągniemy. Pozbędziemy się też większej ilości bakterii.
Więc myj zęby po każdym posiłku, to daje możliwość natychmiastowego pozbycia się z ust resztek jedzenia, które zaczynają gnić i szkodzić naszemu uzębieniu.

0 0 votes
Article Rating
Kliknij i głosuj na artykuł
[W sumie: 0 Średnio: 0]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x