DOM KUCHNIA

Naczynia silikonowe w kuchni

silikonowe-naczynia

Naczynia silikonowe kuchenne to efekt nowoczesności i funkcjonalności, a także stopniowo wypierają używane do tej pory sprzęty. Mają wiele zalet, a jedną z ważniejszych jest także ich cena.

Naczynia silikonowe wykorzystywane w kuchni stają się coraz popularniejsze i są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych naczyń i form do pieczenia, ale także wielu innych naczyń kuchennych. Wytrzymują one temperatury od -60° do 280°C. Dodatkowo, są lekkie, estetyczne, a także zajmują mało miejsca w kuchennych szafkach.

Naczynia silikonowe – do czego możemy ich używać?

Silikonowych naczyń możemy używać m.in. przygotowywania potraw w mikrofalówce oraz zapiekania w piekarniku w wysokich temperaturach. Wszystko to dzieje się za sprawą ogromnej wytrzymałości silikonu na duże różnice temperatur. Podczas gotowania czy pieczenia potrawy w zetknięciu z silikonem utrzymują wszystkie witaminy i mikroelementy. Sprzęty kuchenne wykonane z tego surowca pozwalają na ograniczenie konieczności używania tłuszczu, ponieważ nie jest on konieczny do przygotowania potraw. Kolejną zaletą tego typu naczyń jest to, że się nie tłuką, a większość z nich składa się, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca w kuchennych szafkach.

naczynia silikonowe w kuchni

Naczynia silikonowe – wygoda i nowoczesność

Oczywistą zaletą naczyń silikonowych jest ich elastyczność. Pozwala ona na łatwe przechowywanie przedmiotów, wyciąganie z form potraw oraz swobodne rozciąganie tworzywa. Silikon posiada właściwości nieprzywierające. Korzystając z naczyń silikonowych możemy mieć pewność, że potrawy będą miały swój smak i zapach, ponieważ surowiec tego rodzaju jest bezzapachowy. Dodatkowo, nie wchodzi w reakcje z potrawami, nie posiada substancji szkodliwych, a także jest obojętny biologicznie. Ważna jest również możliwość łatwej pielęgnacji i czyszczenia sprzętów kuchennych silikonowych. Można je myć w zmywarce lub tradycyjnie, za pomocą gąbki i ciepłej wody. Co ważne częste używanie nie powoduje spadku jakości naczyń. 

Naczynia silikonowe kuchenne to efekt nowoczesności i funkcjonalności, a także stopniowo wypierają używane do tej pory sprzęty. Mają wiele zalet, a jedną z ważniejszych jest także ich cena. Koszt rzędu kilku złotych za silikonowe łapki i kilkudziesięciu za duże formy do pieczenia zachęca do zakupu. Tym bardziej, że naczynia silikonowe zapewniają ponadprzeciętną trwałość i wytrzymałość. Przy zakupie warto jednak zwrócić uwagę na jakość surowca, z którego naczynia czy też inne akcesoria kuchenne są wykonane.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x