URODA ZDROWIE

Najdziwniejsze i kontrowersyjne operacje plastyczne

Operacje plastyczne kojarzą się z zabiegami powiększania biustu, liftingiem twarzy, z liposukcją lub botoksem. Ale są także inne – bardziej kontrowersyjne.

Kanon pięknego ciała nigdy nie był czymś trwałym. Nieustannie na przestrzeni wielu lat zmieniał swoją postać, chcąc zwrócić uwagę na rożne części ciała, ich wygląd oraz proporcje. Od zawsze również, obok tej pogoni za danym schematem, mogliśmy wyróżnić jednostki chcące wyrazić siebie.

Swoją kolorową i artystyczną duszę, która niestety zostawała w danej części uśpiona, ze względu na brak rozwiniętej, w takim stopniu jak dziś, medycyny estetycznej. Jednak w obecnych czasach, chcąc dążyć do osiągnięcia pełnej samoakceptacji, możesz poddać się najdziwniejszym operacjom plastycznym.

Najdziwniejsze operacje plastyczne

Przykładem jednej z nich jest torakoplastyka, czyli usunięcie żeber. Celem tego zabiegu jest osiągnięcie bardzo wąskiej linii talii, która jeszcze 200 lat temu możliwa była do uzyskania poprzez noszenie gorsetów. W trakcie zabiegu chirurg operacyjnie usuwa żebra wolne – nie mające połączenia z mostkiem. Jest to niebezpieczny zabieg, gdyż wspomniane kostno-chrzęstne struktury chronią ważne narządy w klatce piersiowej, jakimi są serce i płuca.

Dlatego też zaleca się go jedynie w przypadku poważnych chorób, takich jak nowotwór czy choroby płuc. Dodatkowo warto być świadomym konieczności długiej  rekonwalescencji, trwającej nawet do sześciu miesięcy. Do grona osób, które miały odwagę poddać się tej operacji z powodów estetycznych możemy zaliczyć między innymi Marilyn Monroe czy Cher.

A może zostanę elficzką?

Najdziwniejsze operacje plastyczne na świecie
Ostrożnie z marzeniami

Kolejnymi najdziwniejszymi operacjami plastycznymi, są te, polegające na chirurgicznej zmianie koloru oczu oraz na uzyskaniu nienaturalnego kształtu uszu. Poprzez nacięcie gałki ocznej, a następnie wprowadzeniu implantu, chirurg jest w stanie zakryć tęczówkę. Z kolei chęć uzyskania tak zwanego „elfiego ucha” jest równoznaczna z usunięciem jego małej cząstki oraz połączeniem ze sobą krawędzi po obu stronach wycięcia. Oczywiście efekty tych operacji są nieodwracalne oraz obarczone ryzykiem utraty najważniejszych dla ludzi zmysłów. Co więcej podczas gojenia pacjentowi towarzyszy mocno odczuwalny ból.,

Jaka ona słodka…

Zaskoczyć Cię może również inna kontrowersyjna operacja plastyczna. Polega ona na uzyskaniu dołeczków w policzkach – genetycznej cechy, która powszechnie uważana jest za dodającą uroku. Według niektórych azjatyckich wierzeń i przesądów przynosiła ona szczęście.  W ciągu kilkudziesięciu minut chirurg dokonuje nacięcie wnętrza policzka i przyszywa mięsień bliżej tkanki skórnej. Efekty widoczne są już po tygodniu.

Dołeczki w policzkach
Dołki w policzkach mogą być także efektem jednej z najdziwniejszych operacji plastycznych

Niewątpliwie jednak na podium, powszechnie uważanych za najdziwniejsze i najbardziej kontrowersyjne operacje plastyczne, można na pewno postawić zarówno rozszczepianie języka, jak i wszczepianie pod skórę implantów o rozmaitych kształtach.

Modyfikacja rozcięcia języka odbywa się wzdłuż jego środkowej linii, w taki sposób, aby narząd ten zaczął przypominać język jaszczurki.

Zabieg ten wiąże się z wysokim ryzykiem wystąpienia powikłań takich, jak uszkodzenie nerwów, czy przecięcie naczyń krwionośnych. Mogą one wpływać nie tylko problemy z wymową czy wystąpienie opuchlizny, ale także wywołać silny krwotok oraz możliwość wystąpienia zakażenia.

Co jeszcze możemy zrobić ze swoim ciałem?

Inne bardzo kontrowersyjne, a zarazem popularne w Stanach Zjednoczonych metody odchudzania polegają na wszczepieniu pacjentowi w język kawałku plastiku. Ten powodując dyskomfort podczas jedzenia, skutecznie zniechęca do zgłębiania rozmaitych smaków czy ulubionych potraw.

To już nie tylko klasyczny piercing, który ostatnio stał się modny.

Z kolei wspomniane wcześniej implanty stworzone są z materiałów biowłchanialnych. Wprowadza się je pod skórę, aby po całkowitym wygojeniu utworzyć charakterystyczne wybrzuszenie, uwypuklając tym sam samym na przykład fragmenty tatuażu.

Widziałam nawet kiedyś na ten temat program Martyny Wojciechowksiej „Kobieta wampir”

W ramach podsumowania warto przytoczyć przykład piosenkarki i muliintrumentalistki – Dolly Parton. Gwiazda pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, które swoją drogą mogą poczyścić się rekordowo wysoką liczbą wykonywanych operacji plastycznych. Świat zna ją nie tylko dzięki muzyce, ale również z powodu kontrowersyjnych operacji plastycznych.

Do jednych z jej najsłynniejszych cytatów należy:

“Plastic surgeons are always making mountains out of molehills.”-                        

Chirurdzy plastyczni zawsze robią góry z kretowisk.

Na równi z tą myślą, warto zapamiętać także o innym znanym cytacie – tym razem autorstwa Coco Chanel

„Nic tak nie postarza kobiety tak bardzo, jak desperackie próby wyglądania młodo.”

5 1 vote
Article Rating
Kliknij i głosuj na artykuł
[W sumie: 3 Średnio: 5]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x