KARIERA

Najdziwniejsze zawody na świecie

Autor Wiktoria

Z biegiem czasu praca jako prawnik, sprzedawca, czy kierowca autobusu stały się nieodłączną częścią codzienności. Na świecie jednak powstaje coraz więcej nietypowych profesji, o których często nawet nie mamy pojęcia. Dziwne zawody takie jak dojarz węży, dyrektor ds. szczęścia, czy żałobnik to tylko niektóre z nich. Przedstawiamy kilka zdumiewających profesji, które naprawdę istnieją!  

Dyrektor ds. szczęścia

Dla jednych może to dziwne zawody, a dla innych stanowisko, które przynosi niemałe pieniądze i oszczędności. Pomysł na profesję przyszedł z państw zachodnich, ale nadal nie jest jeszcze popularny w Polsce. Dyrektorzy ds. szczęścia zajmują się dbaniem o dobre samopoczucie i zaangażowanie pracowników w firmie. Ich praca polega na tworzeniu benefitów i atrakcji, które kierowane są do kadry pracowniczej, a także decydują o przebiegu firmowych imprez. Dyrektor ds. szczęścia to odpowiednie miejsce dla każdej duszy towarzystwa, która nie boi się spełniać w nietypowym zawodzie.

Dziwne zawody – żałobnik

W państwach takich jak Afryka, Chiny, Wielka Brytania czy Bliski Wschód można zatrudnić się jako żałobnik. Jest to osoba, która jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie opłakiwać zmarłego lub zmarłą na pogrzebie. Co ciekawe, jest to odpowiednik staropolskich „płaczek”, których głównym zadaniem było lamentowanie nad trumną podczas pogrzebów na wsiach. Niektóre dziwne zawody mają w swojej ofercie możliwość zamówienia przez Internet swoich usług – żałobnik to jeden z nich. Niestety, aktualnie można zamówić żałobnika internetowo tylko w Wielkiej Brytanii.

Tester karmy dla zwierząt

Określenie dziwne zawody obejmuje również naprawdę niecodzienne pozycje, takie jak testowanie karmy zwierzęcej. Stanowisko profesjonalnego testera obejmuje nie tylko smak karmy, ale także jej zapach i sprawdzanie jakości. Ten zawód budzi wiele kontrowersji i z pewnością jest dedykowany tylko dla odważnych śmiałków z odpornym żołądkiem. 

Osoba sprzątająca miejsca zbrodni

Dziwne zawody takie jak ten stają się coraz częściej wybieranymi przez osoby o stalowych nerwach. Często przerażone rodziny po śmierci swoich bliskich nie są psychicznie w stanie zająć się miejscem, gdzie nastąpiła tragedia. Bez wątpienia to bardzo wymagający zawód, który wymaga dużej siły psychicznej, zwłaszcza jeśli osoba zmarła przebywała w danym pomieszczeniu przez długi czas i doświadczała tortur. Oprócz uprzątnięcia ciała do zadań takich osób należy zmywanie pozostałości narządów ze ścian, podłogi, oraz mebli znajdujących się w pomieszczeniu, jeżeli doszło do brutalnego morderstwa.

Dojarz węży – dla kogo praca?

Jad węży używany jest do wielu, różnych rzeczy. W Polsce ciężko o taką osobę jednak w krajach, gdzie medycyna wymaga pozyskiwania antidotum na jad, zawód dojarza węży jest bardzo pożądany. Do tego wymagającego zadania konieczna jest specjalistyczna wiedza z zakresu zoologii. Dzięki temu osoba może bezpiecznie pozyskać jad, a następnie przekazać go ekspertom. W ten sposób powstają leki na takie dolegliwości jak nadmierne krzepnięcie krwi, zawał serca, wysokie ciśnienie oraz oczywiście tworzenie antytoksyny. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x