KUCHNIA

Jaki piekarnik wybrać do kuchni?

kuchnia

Jaki piekarnik wybrać do swojej kuchni? Wbrew pozorom, to trudne pytanie. I nie chodzi tylko o to, czy będzie to piekarnik elektryczny, czy parowy. Oto, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Kiedyś było prościej. Być może tak właśnie myślisz, zastanawiając się, jaki piekarnik wybrać do swojej kuchni. I jest w tym sporo racji, bowiem dziś wybór jest naprawdę duży. Trzeba poświęcić sporo czasu, zanim wybierze się piekarnik, idealnie pasujący zarówno do zabudowy, jak i do indywidualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piekarnika?

Nowoczesne piekarniki potrafią naprawdę wiele. Nie służą już tylko do pieczenia ciast, czy mięs. Ich inteligencja i automatyzacja, to spora oszczędność czasu oraz większa gwarancja udanych i smacznych potraw. Wybierając piekarnik, trzeba uwzględnić najważniejsze cechy tych urządzeń.

Piekarnik do zabudowy, czy samodzielny

Wiele zależy od rodzaju mebli, które znajdują się w twojej kuchni. Biorąc to pod uwagę, masz do wyboru:

Piekarnik do zabudowy – to idealne rozwiązanie, gdy chcesz dopasować każdy element kuchennego wyposażenia, pod względem wyglądu zewnętrznego.
Piekarnik samodzielny – to opcja dla tych, którzy chcą mieć wolność wyboru, co do miejsca montażu. Często ten typ piekarnika, umieszczany jest w tak zwanym słupku, na dopasowanej do użytkowników wysokości.
Piekarnik zintegrowany z płytą grzewczą – to wersja, która była do niedawna najczęściej spotykana i wybierana. Dziś, choć już nie tak oczywista, również należy do ulubionych rozwiązań.

Piekarnik elektryczny, parowy lub gazowy

To podział ze względu zastosowaną w piekarniku, technologię zasilania. Do wyboru masz:

Piekarnik elektryczny – to bardzo często widywany w domach typ piernika. Ważne, byś zwrócił uwagą na klasę energetyczną i jeśli jest taka możliwość, wybrał klasę A, czyli najbardziej oszczędną.
Piekarnik gazowy – to urządzenie na gaz ziemny, wybierane jest zarówno do nagrzewania, jak i pieczenia.
Piekarnik parowy – jeśli dbasz o zdrową dietę i nie chcesz zbytnio obciążać organizmu ciężkimi potrawami, warto byś rozważył wybór tego urządzenia. Wykorzystuje ono różne stopnie wilgotności i pracuje w niższych temperaturach.

Piekarnik elektryczny - dobra alternatywa dla gazowego

Zanim wybierzesz, zwróć uwagę na coś jeszcze

Być może chcesz mieć nie tylko piekarnik, ale też mikrofalę. Wtedy może wybrać piekarnik elektryczny z funkcją mikrowelle, który ma w sobie funkcje tych dwóch urządzeń. Innym typem jest Dual Cook, posiadający dwie strefy, pozwalające na przygotowanie różnych potraw, w tym samym czasie.

Zamiast piekarnika z tradycyjnymi kratkami, na których kładziesz naczynia, możesz wybrać prowadnice teleskopowe lub w formie specjalnych wózków.
Nie bez znaczenia są też programy, pomagające w automatycznej obsłudze, sposób czyszczenia piekarnika, jego wielkość, czy sposób otwierania drzwiczek.

Poza tym, różne jest też wyposażenie dodatkowe, które też jest istotne. Jeśli uważasz inaczej, zmienisz zdanie, gdy dowiesz się, co kryje się za pojęciami termosonda i ProRoasting oraz wyobrazisz sobie, jakim ułatwieniem mogą się okazać, automatyczne programy do pieczenia.

Wybór piekarnika, z pewnością nie należy do najłatwiejszych w trakcie urządzania kuchni. Warto jednak poświęcić mu odpowiednią ilość czasu, by cieszyć się każdą chwilą, spędzoną na przygotowywaniu potraw.

0 0 votes
Article Rating
Kliknij i głosuj na artykuł
[W sumie: 0 Średnio: 0]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x