MODA

Piercing – moda czy fanaberia?

kolczykowanie-moda-dekorowania ciała
Autor O!

Piercing z angielskiego oznacza  „kolczykowanie” i jest metodą ozdabiania ciała polegająca na przekłuwaniu wybranych jego miejsc np. języka, łuków brwiowych, podbródka, sutków, pępka,  jak również miejsc intymnych.

Piercing jako dekorowanie ciała sięga czasów starożytnych, kiedy to kolczyki świadczyły o pozycji społecznej człowieka. W starożytnym Egipcie kolczyk w pępku mógł mieć tylko członek rodziny królewskiej. Współczesna moda na piercing narodziła się w Kalifornii w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Wpisała się w nurt zwany Body artem, dla którego materiałem i środkiem ekspresji jest ciało artysty. Moda na dekorowanie ciała przez piercing trwa. Szczególną popularnością cieszy się piercing uszu. Nadal jednak, wiele młodych osób decyduje się na przekłucie różnych części swojego ciała. W ten sposób chcą wyrazić czasami swój bunt, niezależność czy indywidualizm lub też po prostu ozdobić swoje ciało.

Piercing – wybierz właściwy salon

Podejmując decyzję o poddaniu się zabiegowi – piercing z dużą rozwagą należy dokonać wyboru salonu. Warto zagłębić się w opinie klientów, którzy wcześniej skorzystali z takiej usługi w danym miejscu. Higiena przeprowadzenia piercingu to aspekt podstawowy. Ze względu na możliwość zakażenia, które może być poważne w skutkach, dobrze zastanówmy się nad ryzykiem „noszenia” takiej biżuterii.

piercing

Piercing – możliwe powikłania

Powikłaniem po piercingu bywają problemy z gojeniem się rany. Jeśli zabieg nie zostanie przeprowadzony w warunkach sterylnych, istnieje groźba zarażenia się gronkowcem, wirusem HIV, a także zachorowania na WZW typu B i C. Przed zabiegiem należy też zastanowić się, czy nie dotyczą nas przeciwwskazania do wykonania piercingu.

Najczęściej wymieniane powikłania piercingu to:

  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • uczulenia na metal,
  • stany zapalne umiejscowione w pobliżu planowanego miejsca przekłucia,
  • cukrzyca,
  • skłonność do tworzenia bliznowców.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów piercing jest przekłuwanie pępka. Kolczyk w pępku stał się symbolem wolności i niezależności. Wiele gwiazd światowych scen muzycznych mogło pochwalić się brzuchem ozdobionym oryginalnym kolczykiem umieszczonym w pępku. Lepszej reklamy nie można sobie wyobrazić.
Wiele dziewcząt i kobiet marzy o kolczyku w pępku podkreślającym ich atrakcyjność.   Czyż jednak posiadanie takiego klejnotu przybliży nas do gwiazd?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x