DOM

Mała sypialnia – urządzamy małe wnętrza

mala-sypialnia
Autor INSPIRACJE

Przy aranżacji sypialni na małym metrażu nie sposób zapomnieć o zastosowaniu odpowiedniego światła. Duże okno z białą ramą czyni cuda w małej sypialni, a lampa stojąca, bądź wisząca oświetli to co najistotniejsze w aranżacyjnych pomysłach. W połączeniu z jasnymi barwami światło sprawdza się świetnie. Powiększa, rozjaśnia jeszcze bardziej, a nawet oszukuje oczy. 

Mała sypialnia, którą trzeba umiejętnie zaaranżować, musi spełniać wszelkie wymogi pełnowartościowego pomieszczenia, które zazwyczaj zostaje urządzone na o wiele większym metrażu. Małe wnętrza za każdym razem stanowią niemałe wyzwanie aranżacyjne. Jeśli wydaje ci się to niemożliwe, nic bardziej mylnego. Aranżacja małej sypialni może z powodzeniem wyglądać nienagannie, a wykonana umiejętnie pozwoli na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni – zarówno pod kątem użytkowym, jak i estetycznym.

Mała sypialnia – patent na ściany

Mała sypialnia ma zalety, ale tylko wtedy, jeśli urządzisz ją pomysłowo i funkcjonalnie. W małej sypialni wszystko jest pod ręką. Rozkładany stolik kawowy, błyszczące meble, ukryte schowki, a nawet podest to pomysły, które możesz wykorzystać. Kilka aranżacyjnych trików i szybko przyzwyczaisz się do małej sypialni, a nawet zdołasz ją polubić. W małej sypialni nie bój się eksperymentować i zaskakiwać. Przedstawiamy kilka sztuczek aranżacyjnych, które pozwolą na optyczne powiększenie ciasnej i małej przestrzeni.

Aranżacja sypialni – umeblowanie

Meble do małej sypialni powinny być lekkiej konstrukcji, mieć opływowe kształty, bez odważnych zdobień i wyrazistych wzorów, i oczywiście w jasnej kolorystyce. W małej sypialni pożądana jest mobilność. Dlatego też na uwagę zasługują wszelkie meble wysuwane i wsuwane, składane i rozkładane. Pamiętaj, że przestrzeń do spania powinna być odpowiednio oddzielona. Efekt ma być taki, aby optycznie nie zginęła w pomieszczeniu.  Modny zagłówek jest również idealnym pomysłem do małej sypialni. To wyrazisty element dekoracyjny, który przyciąga wzrok i zdobi ściany sypialni.

Mała sypialnia – patent na ściany

Kolor ścian w aranżacji sypialni tak jak w każdym małym pomieszczeniu powinien być oczywiście jasny. Ale to nie jedyna koncepcja. Na ścianach w sypialni możemy stosować pasy od sufitu do podłogi lub wysokie szafki. Warto również zastosować tapety optycznie powiększają małe pomieszczenia. Dzięki czemu wydadzą się one nie tylko bardziej przestronne, ale również i wyższe. 

Mała sypialnia, na co warto zwrócić uwagę

Przy aranżacji sypialni na małym metrażu nie sposób zapomnieć o zastosowaniu odpowiedniego światła. Duże okno z białą ramą czyni cuda w małej sypialni. Lampa stojąca, bądź wisząca oświetli to co najistotniejsze w aranżacyjnych pomysłach. W połączeniu z jasnymi barwami światło sprawdza się świetnie. Powiększa, rozjaśnia jeszcze bardziej, a nawet oszukuje oczy. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x