DOM

Zabezpieczenie domu na wakacje

zabezpieczenie domu
Autor INSPIRACJE

Sezon wakacyjny oznacza częstsze wyjeżdżanie na wakacje i urlopy. Oczywiście każdy czas jest dobry na to, aby odpocząć od codziennych obowiązków. Przed wyjazdem warto jednak pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu domu przed różnymi wydarzeniami, które mogą mieć miejsce podczas naszej nieobecności. 

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na dłużej? Z danych firm ubezpieczeniowych wynika, że znaczna część włamań do mieszkań następuje przez niedokładnie zamknięte lub słabo zabezpieczone okna lub drzwi balkonowe. Zatem zabezpieczenie domu przed wyjazdem powinno zacząć się od sprawdzenia, czy wszystkie drzwi i okna zostały dobrze zamknięte. Tutaj powinni być szczególnie uwrażliwione rodziny, które mieszkają na parterze lub w domach jednorodzinnych. 

Wzmocnij zabezpieczenie domu

Odpowiednio przed wyjazdem sprawdź posiadane zabezpieczenia. Jeśli są one niedostateczne warto je wzmocnić lub uzupełnić. Niektórzy producenci oferują automatyczne systemy lub zestawy akcesoriów, które zwiększają zabezpieczenie domu przed wyjazdem podczas naszej nieobecności. Wybór zależy już od zainteresowania i możliwości użytkowników. Wśród różnych zamków trudnych do sforsowania są tam np. mechanizmy zabezpieczające dodatkowo napędy do bram garażowych. 

zabezpieczenie domu

Rolety jako zabezpieczenie domu

Wyważenie standardowego okna nie zajmuje złodziejowi wiele czasu. Warto więc dopłacić za szyby antywłamaniowe, zamki okienne lub po prostu zamontować rolety. Posiadają wiele innych zalet, jak np. ograniczenie dostępu światła słonecznego, najczęściej są wybierane właśnie jako zabezpieczenie przed włamaniem i są dobrym uzupełnieniem systemów alarmowych.

Poproś sąsiada lub kogoś z rodziny

Jeśli czasu do wyjazdu pozostało tak mało, że nie zdążymy założyć już antywłamaniowej stolarki ani zamontować alarmu, to poprośmy zaufanych sąsiadów o dozór nad naszym mieszkaniem. Zabezpieczenie domu przed wyjazdem w postaci zaufanej osoby jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ codzienne czynności, takie jak zbieranie ulotek spod drzwi czy zapalenie światła tworzą skuteczne pozory obecności domowników. 

Wyjeżdżając na dłużej pamiętaj

Wyjeżdżając na dłużej, odetnijmy dopływ wody do mieszkania. W przypadku awarii instalacji pomoże to uniknąć zalania. Jeśli w mieszkaniu mamy instalację gazową, trzeba również odciąć dopływ gazu do mieszkania. Odpowiednim zabezpieczeniem domu będzie również odpięcie urządzeń elektrycznych, takich jak pralka, zmywarka czy telewizor. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x