EDUKACJA

Prywatne lekcje angielskiego – czy to ma sens?

Autor Wiktoria

Nauka języków obcych we współczesnym, zglobalizowanym świecie, stała się powszechnym standardem. Dlatego bardzo dużo osób zapisuje się na prywatne lekcje angielskiego. Mogą na nie uczęszczać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Gdy decydujemy się na takie rozwiązanie, pozostaje jeszcze dylemat, które rozwiązanie jest lepsze – angielski grupowy czy indywidualne lekcje z lektorem. Warto zastanowić się, która opcja lepiej odpowiada naszym potrzebom.

Jaką metodę nauki języka wybrać?

Nauka języka obcego zawsze jest dużym wyzwaniem, niezależnie od poziomu posiadanej już wiedzy. Co więcej, współczesne szkoły językowe oferują wiele metod nauczania, przy czym wybór tej najwłaściwszej dla siebie, nie zawsze jest oczywisty. Należy brać pod uwagę wiele czynników. Takich jak ilość czasu, jakim dysponujemy na naukę, a także jaką kwotę możemy  przeznaczyć na kurs.

Nie bez znaczenia jest też to, czy jesteśmy indywidualistami, czy też wolimy pracę w grupie. Niezależnie czy prywatne lekcje angielskiego, na które się decydujemy, odbywają się w grupie, czy indywidualnie, przekazuje się podczas nich dokładnie tę samą wiedzę. Kluczowy jest jednak sposób, w jaki jest ona przekazywana. Ta sama metoda może okazać się skuteczna w przypadku jednej osoby, a w przypadku drugiej – nie przynosić żadnych rezultatów.

Indywidualne lekcje angielskiego

Prywatne lekcje angielskiego to rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia. Jeżeli twój plan dnia jest napięty i trudno jest Ci wygospodarować dodatkowy czas na zajęcia językowe, wówczas warto rozważyć indywidualny tok nauki. Niezależnie od obranej metody, prywatne lekcje angielskiego mają tę zaletę, że mogą się one odbywać w dogodnym dla ucznia czasie. Tryb nauczania dostosowany jest do jego możliwości.

Dodatkowo w przypadku indywidualnych zajęć, bardzo często to nauczyciel dojeżdża w miejsce, w którym odbywają się lekcje. Ich zaletą jest również to, że plan nauki uwzględnia nie tylko poziom znajomości języka ucznia, ale i jego osobiste cele. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo korzystne. Cała uwaga nauczyciela skupia się na jednej osobie, jednak należy mieć na uwadze, że jest ono znacznie bardziej kosztowne, niż angielski grupowy. Minusem jest też to, że ograniczona zostaje w tym przypadku możliwość ćwiczenia umiejętności konwersacyjnych.

Angielski grupowy – plusy i minusy

Alternatywę dla indywidualnych zajęć, stanowi angielski grupowy. Zaletą tej opcji jest nie tylko mniejszy koszt. Podczas tego typu zajęć nadarza się bowiem okazja poznania nowych ludzi i nawiązania nowych znajomości. Dzięki pracy w grupie zyskujemy szansę na ćwiczenia swojej wypowiedzi oraz rozwijanie kreatywności językowej. Angielski grupowy w większym stopniu niż indywidualne lekcje, motywuje do doskonalenia umiejętności językowych. Wadą tego typu zajęć jest jednak to, że odbywają się one w określone dni, o konkretnej godzinie, w związku z czym to uczeń musi się dopasować czasowo. Zatem wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań danej osoby.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x