EDUKACJA KARIERA

Znajomość języków obcych szansą na karierę

znajomosc-jezyka
Autor INSPIRACJE

Sposobów motywacji do opanowania znajomości języka obcego jest wiele, ale jeden z najważniejszych, które dominuje wśród osób starszych, to chęć wzmocnienia swojej pozycji na rynku, a także podwyższenie zarobków.

Znajomość języka to niezaprzeczalny walor u szukającego zatrudnienia. Obecnie język angielski stał się już standardem na rynku pracy, zwłaszcza w obszarze pracy w biznesie czy marketingu, a także komunikacji z klientem. Najnowsze badania wskazują, że im lepsza znajomość „egzotycznych języków” wśród pracowników, tym wyższe wynagrodzenie oferują pracodawcy. Sprawdźmy, które z nich pozwalają na łatwe znalezienie dobrej posady.

Praca z językiem chińskim

Najbardziej rozpowszechniony język na świecie to język chiński. Mówi nim prawie 1,5 miliarda osób, a dla około 1 miliarda jest to język ojczysty. Jednak określenie „język chiński” jest stosowane umownie. Mieszkańcy Chin posługują się językiem mandaryńskim, a ten jest praktycznie gwarancją znalezienia dobrze płatnej pracy. Rola Chin nieprzerwanie rośnie zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w naszej rodzimej gospodarce. Chiny są największym partnerem handlowym Polski w Azji. 

Znajomość języka hebrajskiego

Język hebrajski należy do rodziny języków afroazjatyckich, grupy języków semickich. Posługiwano się nim w starożytnym Izraelu, obecnie w jego nowożytnej formie komunikuje się około 8 milionów osób – głównie w Izraelu. Język nie należy do najpopularniejszych, ale polskie centra usług wspólnych chętnie przyjmują osoby zdolne do pracy z językiem hebrajskim, chcąc wynagrodzić ich znajomość języka wyższym zarobkiem. 

Znajomość języka arabskiego

Arabski należy do języków semickich z rodziny języków afroazjatyckich. Posługuje się nim prawie 300 milionów osób. Przy pomocy języka arabskiego bez problemu porozumiemy się praktycznie w całej północnej Afryce i na Półwyspie Arabskim. Osoby posiadające znajomość języka arabskiego powinny zainteresować przede wszystkim Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dobrze opłacane branże to IT i budownictwo. Na niskie zarobki nie będą także narzekać pracownicy w marketingu i HR. 

Język hindi to przyszłość

Język ten wchodzi w skład rodziny języków indoeuropejskich, a konkretnie grupy indoaryjskiej. Jest to język urzędowy Indii. Rola Indii systematycznie rośnie i można prognozować, że zapotrzebowanie na znajomość języka hindi będzie coraz większa. 

Języki egzotyczne są coraz bardziej doceniane na współczesnym rynku pracy

Jak widać, języki egzotyczne są coraz bardziej doceniane na współczesnym rynku pracy. Pracownik, który zna więcej języków, jest bardziej wartościowy dla pracodawcy, a ten powinien zapewnić pracownikowi miejsce do rozwoju. To obopólna korzyść. Korzysta na tym i pracownik, i pracodawca, który ma lepiej wyszkolonego pracownika, któremu może pozwolić na przyjmowanie nowych obowiązków. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x