PORADY

Pomysł na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka
Autor O!

Każdy zajęty pracą, domowa szkołą. Mamy mimo wszystko mało czasu dla siebie a w szczególności dla swoich dzieci. Może warto Ich święto spędzić tak jak one tego chcą, ale jednocześnie rodzinnie.

Jaki znaleźć pomysł na Dzień dziecka?Już wkrótce wymarzony dla Dzieciaków Dzień – ich święto:). Prezenty, niespodzianki, radosny śmiech – właściwie z tym głównie nam się kojarzy. I mimo nadchodzącej radości – dla rodziców to właściwie spory stres. Co wymyślić?, jaka niespodzianka? żeby zaskoczyć swoje dziecko. To coraz trudniejsze, szczególnie kiedy uświadamiasz sobie, że właściwie Twoje dziecko ma mnóstwo rzeczy. A ty chcesz sprawić mu frajdę.

TOP5 pomysłów na Dzień Dziecka

Zabawa i inwestycja, czyli kurs programowania

prezent na dzień dziecka

Kurs programowania dla dzieci. W sieci pojawia się coraz więcej ofert. Warto je rozważyć, jeżeli oczywiście Twoje dziecko, lubi te klimaty. To może być fajna alternatywa dla „małego gracza”. Tym bardziej, że te kursy łączą przyjemne z pożytecznym. Dla młodszych fajnym rozwiązaniem może być np. robotyka LEGO Mindstorm, Scratch, czy programowanie w Minecraft. Starsi mogą czerpać fun z nauki już konkretnych języków programowania np. : Java, czy C++

Stacjonarna rozrywka

jaki prezent na dzień dziecka

Stacjonarna rozrywka, czyli prezent typu książka, gra planszowa, puzzle, zestaw kreatywny, czy gra komputerowa. Świetnie sprawdzą się również, prezenty sportowe. Wszystko zależy oczywiście od wieku dziecka, jego preferencji. Ciekawym gadżetem może być także SmartBand:)

„Kulturalne” wyjście

dzień dziecka

Możemy bywać już w coraz większej ilości miejsc. Jednak w tym roku chyba „miejsca kultury” te zamknięte jak teatry, kina odpadają. Warto natomiast skorzystać takich jak np. zamki, ciekawe obiekty o walorach przyrodniczo – kulturowych. To super pomysł, może to być wycieczka piesza, rowerowa, czy samochodowa, połączona ze zwiedzaniem i rodzinnym piknikiem 🙂

Ekstremalne atrakcje dla dzieci jako pomysł na Dzień Dziecka

Pomysła na dzień dziecka

Tutaj podobnie musimy być na bieżąco (czas kwarantanny społecznej jeszcze trwa). Zatem trzeba obserwować, gdzie już można, a gdzie jeszcze nie bywać. Dzieciaki lubiące dreszczyk emocji na pewno ucieszy tunel aerodynamiczny, gocarty, park linowy, escape room, czy lunapark

„Family Time”

Pomysł na Dzień Dziecka

Po prostu wspólny czas, czy to zabawa w domu, czy rower, gra w piłkę, „domowe wygłupy”.
Często bywa tak, że prześcigamy się w wymyślaniu tego co sprawi dziecku frajdę. Skupiamy się na przedmiotach, wydarzeniach, wyjściach. Podczas gdy tak naprawdę dzieciom w większości frajdę sprawia po prostu obecność rodzica i czas z nimi spędzony.
Mówiąc obecność myślę o takiej na 100 %. Nie o „pokrzykiwaniu” mamy z kuchni, czy z nad laptopa. Zabieganego taty, „tak, tak Kochanie już, momencik, za chwilę Cię wysłucham.”

Pomysł na Dzień Dziecka – nie zapomnij o rodzinie

Nawet ten czas, kiedy jesteśmy podczas społecznej kwarantanny w domu spędzamy razem, ale i oddzielnie. Każdy zajęty pracą, domowa szkołą. Mamy mimo wszystko mało czasu dla siebie a w szczególności dla swoich dzieci. Może warto Ich święto spędzić tak jak one tego chcą, ale jednocześnie rodzinnie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x