ZDROWIE

Zacznij odchudzanie od… głowy

Zacznij odchudzanie od głowy

Potraktuj odchudzanie jako drogę dotarcia tam gdzie masz zamiar pozostać. Inaczej efekt jojo – murowany… Dieta i ćwiczenia fizyczne to podstawa. Ale najważniejszy jest Twój plan.

Odchudzanie to dla wielu osób misja. Chociaż coraz częściej ludzie starają się pokochać swoje ciało jakie jest. Fakt. Jedyny i niepodważalny kanon piękna ludzkiego ciała tak naprawdę nie istnieje. To, co możesz zobaczyć w kolorowych czasopismach, czy w reklamach zostało wymyślone przez ludzi o określonym poczuciu piękna. Wystarczy jednak, że pojedziesz na innych kontynent, a odkryjesz, że mieszkający tam ludzie co innego uważają za piękne, czy wręcz doskonałe.

Czy to znaczy, że powinieneś odpuścić sobie dbałość o własne ciało, jego wagę, sylwetkę i kondycję? Możesz. Ale możesz także zechcieć stracić kilka kilogramów.

Zacznij się odchudzać, zanim przytyjesz

Wbrew pozorom, to zdanie nie jest pozbawione sensu. Podobnie, jak w przypadku chorób, którym lepiej zapobiegać, niż leczyć tak i tu warto dwa razy pomyśleć, zanim zjesz dodatkową porcję lodów…

Niestety, łatwiej powiedzieć, niż to zrobić. Codzienność niesie ze sobą wystarczająco dużo problemów i stresujących sytuacji, by brakowało czasu i uwagi na coś innego. Stąd posiłki jedzone w pośpiechu, żywność mocno przetworzona, podjadanie z nerwów między posiłkami i karmienie cukrem spragnionego energii mózgu.

Przy takim trybie życia bardzo trudno utrzymać szczupłą sylwetkę, a co dopiero schudnąć, jeśli twoje ciało zdążyło już mocno przybrać na wadze.

Dieta odchudzająca — czy taka istnieje i czy działa?

Odkąd można umieścić w Internecie każdą możliwą informację, wskazówek na temat odchudzania znajdziesz w nim bez liku. Pytanie tylko, czy warto się nimi kierować i czy przy okazji nie wyrządzisz sobie więcej krzywdy?

Zachowując pewne zasady -można to zrobić bezpiecznie. Także u nas pisaliśmy jak schudnąć w 10 dni. Ale najpierw dobrze mieć plan…

Przede wszystkim słuchaj swojego ciała i obserwuj jego reakcję na wybrany rodzaj diety. W razie jakichkolwiek wątpliwości nie wahaj się skorzystać z porady wykwalifikowanego dietetyka. Acha – i potraktuj odchudzanie jako drogę dotarcia tam gdzie masz zamiar pozostać. Inaczej efekt jojo – murowany…

Odchudzanie - trzymaj się planu

A tak naprawdę najlepszym wyjściem byłoby od niego właśnie zacząć swoją przygodę z odchudzaniem. Zwłaszcza jeśli do zrzucenia masz o wiele więcej kilogramów, niż tylko wylewające się z bielizny boczki, czy grubsze uda, które nie mieszczą się w nowych jeansach. Dobrana indywidualnie do twoich potrzeb i oparta o aktualne badania dieta, może przynieść naprawdę duże korzyści i zmiany w wyglądzie.

Jeśli jednak chcesz nie tylko schudnąć, ale utrzymać potem właściwą wagę, potrzebujesz czegoś więcej.

Ruszaj się tak, jak lubisz

To ważne, by dostosować aktywność fizyczną do twoich upodobań. Dzięki temu zwiększysz szansę na wytrwanie w treningach i zostaniesz przy nich również wtedy, gdy uzyskasz upragnioną sylwetkę. Samodzielnie lub z pomocą trenera na siłowni dopasuj do swoich możliwości zestaw ćwiczeń i wybierz te, które wykonasz z przyjemnością. Z czasem będziesz zwiększać ich ilość oraz wprowadzać nowe, ale zawsze kieruj się tą samą zasadą, co na początku.

Połączenie diety i aktywności fizycznej zwiększy twoje szanse na schudnięcie i dodatkowo pomoże wyrobić nowe nawyki. To one będą twoją gwarancją na utrzymanie wypracowanych w pocie czoła efektów.

Zdarza się jednak, że nie każda część twojego ciała chudnie równomiernie. Co wtedy?

Liposukcja brzucha i abdominoplastyka – kiedy warto skorzystać z zabiegu

Być może, w pierwszej chwili uznasz, że to nie dla ciebie. W porządku, to w końcu zabieg, którego nie wykonuje się codziennie. Liposukcja brzucha może jednak w znacznym stopniu poprawić twoją figurę i pomóc pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Nie można tego zabiegu traktować jak odchudzanie. Ma on jedynie wspomóc formowanie części ciała, które nie poddały się zmianom w wyniku diety i regularnych ćwiczeń. Podkreślona talia i zaokrąglone pośladki to tylko niektóre z zauważalnych korzyści.

Liposukcja i plastyka brzucha to nie metody na odchudzanie

Jeśli jednak twoim problem nie jest nadmiar tłuszczu, a skóry pozostałej po diecie i ćwiczeniach, możesz skorzystać z abdominoplastyki. Zdarzają się też sytuacje, gdy konieczne będzie poddanie się dwóm tym zabiegom. Pamiętaj wówczas, że muszą być wykonane w odpowiednim odstępie czasowym, ze względu na duże obciążenie organizmu.

Niezależnie, z którego zabiegu skorzystasz, w celu utrzymania prawidłowej wagi ciała i zgrabnej sylwetki, z pewnością przydadzą ci się wypracowane wcześniej nawyki żywieniowe i związane z większą aktywnością fizyczną.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x