ZDROWIE

Orbitrek czy rower? Co lepsze?

Autor Wiktoria

Kupiony za okazyjną cenę orbitrek służy Ci za wieszak, a nie przyrząd do ćwiczeń? Wiadomo, że nie jest w stanie zastąpić treningu na świeżym powietrzu ani przejażdżki na rowerze, jednak urządzenie to ma wiele ciekawych zastosowań. Jeżeli wciąż wahasz się, czy wybrać orbitrek, czy rower stacjonarny, zachęcamy do lektury. Przedstawiamy garść praktycznych informacji o zastosowaniu tego urządzenia, które pozwala pozostać aktywnym bez wychodzenia z domu.

Trening w domowym zaciszu – orbitrek czy rower?

Warto zacząć od tego, że orbitrek, to urządzenie idealne na zimne deszczowe dni. Wtedy pogoda nie sprzyja ćwiczeniom na świeżym powietrzu. Dzięki temu urządzeniu możesz trenować w domowym zaciszu o dogodnej dla siebie porze. Ciężko jest jednoznacznie rozstrzygnąć, które rozwiązanie jest lepsze – orbitrek czy rower. Oba niosą ze sobą określone korzyści. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie rezultaty chcemy osiągnąć? 

Najważniejsze korzyści

Aby pomóc Ci rozwiać wątpliwości związane z wyborem orbitrek czy rower, przybliżamy korzyści płynące z treningu na tym urządzeniu, łączącym w sobie zalety bieżni, steppera oraz roweru stacjonarnego. Warto również wiedzieć, że orbitrek to świetna alternatywa dla tradycyjnego roweru, szczególnie podczas zimy. Przede wszystkim regularne ćwiczenia pomagają w spaleniu tkanki tłuszczowej. Jednocześnie są bezpieczne, ponieważ nie obciążają stawów, a ryzyko kontuzji jest w ich przypadku bardzo niskie.

Podczas ćwiczeń na orbitreku nogi poruszają się dokładnie tak, jak podczas biegu narciarskiego, czyli wykonują ruch owalny. Zaletą jest również stosunkowo małe obciążenie stawów i ścięgien, a także o wiele efektywniejsze spalanie kalorii, niż w przypadku rowerka stacjonarnego. Jeżeli więc zależy Ci na utracie wagi, a wahasz się, czy zakupić orbitrek, czy rower, bardziej wskazany będzie pierwszy z przyrządów. Trening z nim sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej gromadzącej się na brzuchu, a także udach, biodrach i ramionach.

Orbitrek czy rower?

Utrata wagi to jednak niejedyna korzyść z ćwiczeń na orbitreku. Trenując na tym urządzeniu, wzmacniamy mięśnie brzucha, a także modelujemy mięśnie ud i podudzi. Co więcej, stopień trudności ćwiczeń można dopasować do swoich możliwości. Dzięki opcji ustawienia siły oporu orbitrek pozwala zarówno na trening cardio, jak i siłowy. Efekty ćwiczeń z wykorzystaniem orbitreku są zatem wszechstronne – zarówno wytrzymałościowe, jak i siłowe. Urządzenie to pomoże również w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Jedna godzina ćwiczeń na orbitreku to aż 800 spalonych kalorii!

Orbitrek w rehabilitacji

Wiele urządzeń do ćwiczeń stacjonarnych, wykorzystywanych jest również w rehabilitacji. Orbitrek bardzo dobrze sprawdza się na przykład w rehabilitacji powypadkowej. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób po urazach lub poważnej chorobie, pozwalające odzyskiwać sprawność w domowym zaciszu. Orbitrek nie obciąża stawów, dlatego dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które mogą uprawiać intensywnych sportów, bądź są podatne na kontuzje. Dzięki możliwości regulacji oporu każdy może dopasować ćwiczenia do indywidualnych możliwości. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Rehabilitacja ma na celu przywrócenie sprawności sprzed choroby. Wykonując ćwiczenia fizyczne obejmujące partie ciała, o których często zapominamy (przed przystąpieniem do ćwiczenia niektórzy ludzie nie odczuwali nigdy wcześniej mięśni, kości czy ścięgien w tym położeniu), stawiamy krok w kierunku zachowania pełnego zdrowia na długie lata. Jesienna chandra jest okazją do tego, aby zadbać o pełną sprawność ruchową. […]

binance register
4 miesięcy temu

Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x